Whatsapp Sohbet Geçmişi Yedekleri Tamamen Nasıl Silinir ?

Ana Sayfa / Whatsapp Sohbet Geçmişi Yedekleri Tamamen Nasıl Silinir ?

Whatsapp Sohbet Geçmişi Yedekleri Tamamen Nasıl Silinir ?

Sevgiden     29-06-19     Genel     Whatsapp Sohbet Geçmişi Yedekleri Tamamen Nasıl Silinir ?     56 Defa Okundu

Whatsapp Sohbet Geçmişi Yedekleri Tamamen Nasıl Silinir ?

Whatsapp sohbet geçmişi hakkında internet üzerinde pek çok kullanıcı merak ettiği konular ile ilgili olarak detaylı bilgilere ulaşmak adına araştırma yapmayı sürdürmektedir. Günümüzde tüm dünya ile birlikte ülkemizde de en çok kullanılan internet uygulamalarından biri olan whatsapp, bugün herhangi bir marka akıllı telefona sahip hemen hemen herkesin sahip olduğu bir uygulama olarak öne çıkmaktadır.

Whatsapp kullanıcıları da yakından bileceklerdir ki bu uygulama ile kişiler rehberinde bulunan diğer kişiler ile internet üzerinden konuşma, sesli ve görüntülü arama, ses kaydı, fotoğraf ve video gönderme gibi pek çok işlevsel uygulamayı gerçekleştirebilmektedir. Dolayısıyla iletişim konusunda hemen hemen bütün gereksinimleri yerine getiren bu uygulama, sağladığı bu avantajları sayesinde kullanıcıları tarafından popüler hale getirilmiştir.

Whatsapp sohbet geçmişi ise bu konuda pek çok uygulama kullanıcısının hakim olmadığı bir konudur. Nitekim whatsapp sohbet geçmişinin yani whatsapp üzerinden rehberinizde kayıtlı olan diğer kişiler ile yapmış olduğunuz görüşmeler, yazışmalar ve tüm dosya gönderimi otomatik olarak kaydedilmektedir. Whatsapp sohbet geçmişi yedekleri pek çok farklı platform üzerinde gerçekleştirilebilmektedir. Kaydedilen bu geçmiş bilgilere ulaşmak ve onları tekrar whatsapp uygulamasına yüklemek için yapılması gereken birtakım işlemler vardır.

Whatsapp Sohbet Geçmişi Yedekleri Nereye Kaydedilir ?

Pek çok whatsapp kullanıcısı internet üzerinden whatsapp sohbet geçmişi yedeklerinin nerede kayıt altında tutulduğunu araştırdığı görülmektedir. Whatsapp sohbet geçmişleri, eğer bulut hesabınıza sahipseniz bu platformda otomatik olarak yedeklenmektedir. Bulut hesabınıza whatsapp üzerinden erişmek için yapmanız gerekenler kullandığınız akıllı telefonun işletim sistemine göre farklılık göstermektedir. Nitekim IOS işletim sistemi kullanan iPhone marka akıllı telefon kullanıcıları ile Android işletim sistemi bulunan herhangi bir marka akıllı telefon kullanıcıları birbirinden farklı platformlara whatsapp sohbet geçmişi yedekleri alındığını görebilirler.

Whatsapp Sohbet Geçmişi Yedekleri Nasıl Silinir?

Whatsapp sohbet geçmişi yedekleri bulut hesabınızda kaydedilen söz konusu dosyaların silinmesinin ardından tamamen ortadan kalkacaktır. Bunun için akıllı telefonunuzdan şu işlemleri uygulamanız gerekmektedir:

  • Whatsapp – Ayarlar – Sohbetler – Sohbet Yedeği

Android telefon kullanıyorsanız eğer buna ek olarak Google Drive bulut hesabınızdan bu dosyaları temizleyerek sohbet geçmiş yedeklerinizi tamamen silebilirsiniz.

Etiketler:

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
Sevgiden.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 Tüm hakları saklıdır. - Tasarım: umiT istiraki olup tum haklari saklidir.