Whatsapp Sohbet Arşivi Nerede ?

Ana Sayfa / Whatsapp Sohbet Arşivi Nerede ?

Whatsapp Sohbet Arşivi Nerede ?

Sevgiden     26-06-19     Genel     Whatsapp Sohbet Arşivi Nerede ?     51 Defa Okundu

Whatsapp Sohbet Arşivi Nerede ?

Whatsapp uygulamasında yapılan konuşmalar, yazışmalar, fotoğraf, video, ses kaydı ve benzeri dosyaların gönderimi gibi tüm içerikler whatsapp sohbet arşivi sayesinde kayıt altına alınmaktadır. Bu kayıtlar, whatsapp uygulamasını silip tekrar kurduğunuzda dahi güncelliğini korumaktadır. Çünkü örneğin telefonunuzu herhangi bir sebeple değiştirmek zorunda kaldığınızda whatsapp uygulamasında sevdikleriniz ile yapmış olduğunuz sohbet geçmişine tekrar ulaşabilme şansına sahip olmaktasınız. Bu alanda birtakım yapılması gereken işlemleri yaparak whatsapp sohbet arşivi sayesinde kayıt altında tutulan sohbet geçmişinizi yeniden whatsapp uygulamasına aktarabilirsiniz.

İnternet üzerinden en çok araştırılan konulardan biri de bu konuyla ilgili olarak whatsappsohbet arşivi hakkındadır. Whatsapp uygulamasını kullanan kişiler, söz konusu arşivlere ulaşarak sevdikleri ile yaptıkları konuşma kayıtlarına tekrar ulaşmak istemekteler. Zira normal şartlar altında whatsapp uygulamasının otomatik olarak sohbet geçmişine kayıt ettiği dosyalar, pek çok sebeple silinebilmektedir. Kimi zaman da whatsapp uygulaması bu sohbetleri otomatik olarak kaydetmekte sorunlar yaşamaktadır. Bu durumlarda devreye whatsapp sohbet arşivi girmektedir. Kullanıcılar söz konusu arşiv sayesinde geçmişte yapmış oldukları konuşmaları yeniden whatsapp uygulamasına kolaylıkla aktarabilmektedir.

Whatsapp Sohbet Arşivinde Yedeklenen Mesajlar Nereye Kaydediliyor?

Whatsapp uygulamasında sohbet arşivine yedeklenen mesajlar birkaç farklı yere kaydediliyor olabilir. Eğer telefonunuzda bulut hesabı tanımlı ise söz konusu whatsapp sohbet arşivi bulut hesabınız üzerinden kolaylıkla görüntülenebilecektir. Bununla birlikte dilerseniz bulut hesabınızda yedeklenen whatsapp sohbet arşivinizi yeniden whatsapp uygulamasının içine aktarabilirsiniz. Dolayısıyla telefonunuzda bulut hesabı kullanıyorsanız eğer, örneğin akıllı telefonunuz IOS işletim sistemli iPhone markaysa whatsapp sohbet arşiviiCloud üzerinde tutulacaktır. Öte yandan Android işletim sistemi özellikli bir akıllı telefon kullanıyorsanız da yedeklenen mesajlarını Google Drive üzerinde kayıt edilecektir.

Whatsapp Sohbet Arşivine Nasıl Ulaşırım ?

Bulut hesabınız üzerinden whatsapp sohbet arşivinize ulaşmak istiyorsanız şu yöntemleri kullanmanız gerekmektedir:

  • iPhone kullanıyorsanız: whatsapp – ayarlar – sohbetler – sohbet yedeği
  • Android işletim sistemli bir akıllı telefon kullanıyorsanız: whatsapp – ayarlar – sohbetler – sohbet yedeği – Google Drive

Görüldüğü üzere silinen veya kaydedilmeyen whatsapp sohbet geçmişinize arşivlenen yedek kayıtlar ile de kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

 

Etiketler:

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
Sevgiden.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 Tüm hakları saklıdır. - Tasarım: umiT istiraki olup tum haklari saklidir.