Sohbet Kanalları

Ana Sayfa / Sohbet Kanalları

Sohbet Kanalları

Sevgiden     24-03-17     Genel     Sohbet Kanalları     799 Defa Okundu

Sohbet Kanalları

Kişilerin birbiri ile iletişim kurmasına Sohbet denir.Bizler ilk konuşmaya bebeklikten başlayarak yaşamımız boyunca sürekli kendimizi başkalarına karşı ifade etmek için iletişime geçeriz.

Konuşmak sanat bizlerde bu sanatı icra edenleriz,kendimizi geliştirmek ve diksiyonumuzu düzeltmek için eğitimler alır kendimizi bu konuda geliştiririz.

SOHBET ETMEYE NASIL BAŞLAYABİLİRİM?

İnsanlarla Sohbet etmeyi kolay mı bulursunuz ? Bir çok insan sohbete başlama düşüncesi bile tedirgenlik yaratır,özellikle tanımadığımız insanlar karşısında çok fazla bu duyguyu yaşarız.Neden söz etmeliyim? Sohbeti nasıl başlatırım ? Nasıl sürdürebilirm? Kendine güvenen ve dışa dönük insanlar ise sohbete hakim olma eğilimi gösterirler.

O yüzden ister çekingen isterse dışa dönük olalım kendimizi sohbet konusunda sürekli geliştirmemiz gerekir.

İlk Olarak Evde Başlamak

Sohbet becerimizi ilk olarak evde başlayabilir

Sohbet Kanalları üzerinden  muhabbet etme yeteneğimizi ilk olarak ailemizle konuşarak geliştirebilir,çekingenliğimizi bu şekilde giderebiliriz.Yapıcı sohbetler kendimizi mutlu etmemizi sağlar.Böyle bir sohbetin başlayabilmesi için öncelikle karşılıklı kişilerin birbirlerine derin bir ilgi duyması gerekir.Karşımızdaki kişilerle ilgileniyorsak,onunla iletişim kurarız ona söylemek istediğimizi söyleriz.Genel olarak tanıdığımız kişilerle sohbet etmeyi tercih eder,onların karşısında çekimser olmayız.

 

Tanımadığımız Kişilerle Sohbet

Bir çoğumuz tanımadığımız kişilerle sohbet etmeye tereddüt ederiz.Bu çekingerlik ve tedirginlikten kurtulmak için farklı yöntemler ve yollar vardır.Bunlardan biriside Sohbet ve Chat Siteleri.

İnsanlar konuşa konuşa,hayvanlar koklaşa koklaşa demişler atalarımız.Bizim için en önemli şeydir konuşmak ve konuşabileceğimiz insanları bulmak, için kendimizi internet üzerindeki Sohbet Siteleri üzerinden gerçekleştiriyoruz,çoğu zaman yalnızlığımızı gidermek için tercih ediyoruz

Tanımadığımız bir ortamda yabancı insanlarla sohbet etmekten,çekinerek konuşmaktan kaçarız.Karşımızdaki tanımadığımız kişilerle Sohbet kurmak için öncelikle iyi bir dinleyici olmamız ve tebessum ederek onu rahatlatarak utangaçlığını en aza indirmek gerekir.

Sohbet Odaları üzerinden bu utangaçlığımızı ve tedirginliğimizi giderebilir,geliştirerek kendimizi daha iyi ifade edebiliriz.Genel olarak bu sitelerdeki insanların birbirlerini hiç tanımaması ve farklı yerlerden olması bizi biraz tedirgin etsede zamanla aslında kendimizi rahat ettirebilir.Çünkü tanımadığımız biri ile özellikle internet üzerinden daha rahat konuşabilir  o an olmak istediğimiz kişi olabiliriz.

Sohbeti ilk olarak ailede daha sonra çevremizde ve internet üzerinden geliştirerek kendimizi bulunduğumuz ortamlarda iyi bir dinletici konumuna sokabiliriz.Bunun için yapmamız gereken ilk önce kendimizi geliştirmek ve tereddüt etmemek.

Sevgiden.Net Ailesi olarak bizlerde Sohbet Muhabbet adı altında sizlere kaliteli bir Sohbet anyalışı ve sıcak bir aile ortamı kurarak sizlerin kendinizi güvende ve mutlu hissetmenizi sağlamak ve sizlerin gelişiminize yardımcı olmaktır.

 

 

Etiketler:

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yorumlar (3 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Sevgiden.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 Tüm hakları saklıdır. - Tasarım: umiT muhabbet.org