Periscope Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Ana Sayfa / Periscope Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Periscope Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Sevgiden     12-07-19     Genel     Periscope Uygulaması Nasıl Kullanılır?     101 Defa Okundu

Periscope canlı yayın özelliği sayesinde en çok kullanılan uygulamalar arasındadır. Periscope ile kullanıcıların anlık olarak çektikleri videoları tüm takipçileri ile eş zamanlı olarak paylaşabilmeleri mümkündür. Uygulama ile dünyanın farklı yerlerinde yayın yapan kullanıcıların yayınlarına ulaşmak mümkündür. Periscope hesabı açarak sevdiğiniz kullanıcıları takip edebilir ve anlık güncellemeleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.  Periscope hesabı açabilmek için geçerli bir e-mail adresi, kullanıcı şifresi ve kullanıcı adı belirmeniz yeterlidir. Üyelik adımından sonra mail adresinize gelen onay şifresi ile uygulamaya giriş yapabilirsiniz. Periscope uygulamasına hem akıllı telefonlarınızdan hem de bilgisayarlarlarınızdan erişebilirsiniz.

Periscope Canlı Yayın Uygulaması Nasıl Açılır?

Periscope canlı yayın özelliğini kullanmak için periscope hesabına sahip olmanız önemlidir. Uygulamaya giriş yapıldıktan sonra canlı yayın sekmesi ile istediğiniz görüntüleri tüm takipçileriniz ile paylaşabilirsiniz. Yayın sırasında takipçileriniz tarafından yazılan yorumları takip edebilir ve siz de onlara yazılı bir şekilde cevap verebilirsiniz. Periscope üzerinden gerçekleştirilen canlı yayınlar profilinizden silinmeyeceği için daha sonra da izleyebilirsiniz. Periscope silinen yayını geri getirme özelliği program tarafından otomatik olarak sağlanabilmektedir. Aynı zamanda, periscope webden izleme özelliği sayesinde bilgisayarlarınız aracılığı ile geçmiş yayınları tekrar izlemeniz oldukça kolaydır.

Periscope Canlı Yayın Esnasında Sohbet Nasıl Kapatılır?

Periscope kullanıyorsanız canlı yayın esnasında takipçilerinizden anlık reaksiyon alabilir ve yayınınızı bu reaksiyonlara göre şekillendirebilirsiniz. Ancak bazı durumlarda takipçilerden gelen yorumlar rahatsız edici olabilmektedir.  Periscope sohbet nasıl kapatılır anlamak için şu işlemleri gerçekleştirmeniz gerekmektedir:

  • Öncelikle periscope hesabınızda “ayarlar” ve “özellikler” bölümüne giriş yapmanız gerekmektedir.
  • “Ayarlar” bölümünden yorumlar”” sekmesi seçilerek “yorumları devre dışı bırakmak istiyorum” işaretlenerek bu hizmeti devre dışı bırakabilirsiniz.
  • Daha sonraki yayınlarda bu özellikten yararlanmak isterseniz kullanıcı tercihlerinizi değiştirme hakkınız bulunmaktadır.

Periscope Yayınları Twitter Üzerinden İzlenebilir mi?

Periscope uygulaması Twitter tarafından satın alındığı için hem güncel hem de geçmiş yayınları uygulama üzerinden izleyebilmek mümkündür. Bunun için yapılması gereken işlemler şu şekildedir:

  • Öncelikle kullanıcı adı ve şifrenizle Twitter uygulamasına giriş yapmanız gerekmektedir. Anonim olarak Periscope yayınlarını izlemeniz mümkün değildir.
  • Uygulamaya giriş yaptıktan sonra arama bölümüne “LIVE on Periscope” yazarak aktif canlı yayınları görüntüleyebilirsiniz.

 

Etiketler:

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
Sevgiden.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 Tüm hakları saklıdır. - Tasarım: umiT istiraki olup tum haklari saklidir.