Facebook Sohbet Özelliği Nasıl Kullanılır?

Ana Sayfa / Facebook Sohbet Özelliği Nasıl Kullanılır?

Facebook Sohbet Özelliği Nasıl Kullanılır?

Sevgiden     11-07-19     Genel     Facebook Sohbet Özelliği Nasıl Kullanılır?     90 Defa Okundu

Facebook sohbet özelliği sayesinde kullanıcılarının kendi aralarında hızlı bir şekilde iletişim kurmasına olanak sağlamaktadır. Facebook tarafından geliştirilen mobil sohbet uygulaması ile programdan daha yüksek verim alabilmek mümkün hale gelmiştir. Kullanıcıların Facebook chat uygulamasından yararlanabilmeleri için öncelikle Facebook hesabına sahip olmaları gerekmektedir. Facebook sohbet eklentisi Facebook hesabı ile bağlantılı bir şekilde hizmet vermektedir. Bu yüzden kullanıcıların kendi arkadaş listelerinde bulunan kullanıcılar ile iletişim kurmaları mümkündür.

Facebook Sohbet Özelliğinden Yararlanmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Facebook sohbet özelliğinden yararlanmak için ilk olarak e-mail hesabı ve şifre aracılığı ile yeni bir kullanıcı hesabı yaratmanız gerekmektedir. Kullanıcı hesabı oluşturduktan sonra ise uygulamayı kullanabilmeniz için e-mail hesabınıza gelen aktivasyon kodunu girmeniz gerekmektedir.  Facebook hesabı açıldıktan sonra otomatik olarak Facebook chat sekmesine giriş yapabilmeniz mümkündür. Facebook tarafından cep telefonları için geliştirilen Facebook chat uygulamasına giriş yapabilmek için de mevcut Facebook şifreniz ve kullanıcı adınızla sisteme giriş yapmanız gerekmektedir. Facebook chat uygulaması ile hem arkadaş listeniz hem de diğer Facebook kullanıcıları ile iletişim kurabilirsiniz. Uyarı ve görünürlük ayarlarınız için Facebook sohbet ayarları sekmesinden yardım alabilirsiniz. Bu sekme sayesinde uygulamanızı kişiselleştirebilirsiniz.

Facebook Sohbet Özelliği Teknik Hataları ve Çözümleri

Dönem dönem facebook sohbet özelliği teknik hatalar yüzünden hizmet dışı kalabilmektedir. Özellikle son zamanlarda birçok kullanıcı facebook sohbet bağlantı sorunu gibi uyarılar aldıklarını ifade etmektedirler. Bu sorunu çözebilmek için internet bağlantınızın durumunu kontrol etmeniz ve gerekirse internet sağlayıcılar ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Bu hata genellikle internet bağlantısında ortaya çıkan sorunlar yüzünden yaşanmaktadır. Buna ek olarak facebook sohbet şu anda hizmet dışı ne demek merak eden kullanıcılar için de çeşitli çözüm önerileri geliştirilmiştir. Bu durumun kaynaklanma nedeni çoğunlukla Facebook serverlarında yaşanan teknik arıza olarak açıklanmaktadır. Bu uyarı ile karşılaşmanız durumunda internet geçmişinizi temizleyerek uygulamaya tekrar giriş yapabilirsiniz. Bu yöntem ile Facebook chat uygulamanızı sorunsuz bir şekilde kullanmanız mümkündür.

 

Etiketler:

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
Sevgiden.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 Tüm hakları saklıdır. - Tasarım: umiT istiraki olup tum haklari saklidir.