Makyaj Sırları

Ana Sayfa / Makyaj Sırları

Makyaj Sırları

Sevgiden     30-03-17     Cilt Bakımı ve Güzellik     Makyaj Sırları     282 Defa Okundu

images (2)

makyaj sırları
Makyaj Sıralaması;

Hazırlık: Önce yüzümüzün temizliğini yapıyoruz ve sonrasında krem sürüyoruz cilt tipimize uygun kremle sonrasında fondaten sürüyoruz cilt tipimizin rengine uygun ardından pudra uygulayın özellikle t bölgesine özellikle sürün ki parlama olmasın cildiniz yağlı ise.
Şekil Verme: Kusursuz bir görünüm için kemik rengi göz farını göz kapağına tamamen yayıp nötr hale getirin . Göz kapağının sınırlarını belirlemek için içine bir ton koyusunu sürünüz.
Kıvırın: Eyeliner çekerken aşşagı yukarı yerleştirin ve bu işlemi yaparken ağzınızı az açık bırakırsanız gözleriniz yaşarmaz bunu kalem çekerkende yapabilirsiniz 🙂
Allık: Dudaklarınızın rengine göre belirgin hal alsın diye elmacık kemiklerinize gül pembesi tonları tercih edebilirsiniz daha taze ve diri olur yanaklarınız.
Dudaklarınızın kalıcı ruju daha kalıcı yapmak için dudak kalemiyle belirginleştirirsek rujumuz daha kalıcı olur.
Makyaj önemlidir çünkü kişinin simasını değiştirir. Bu sebepten ötürü makyaj yapıcagımız ürünleri ve fırçalarımızı iyi seçmeliyiz. Çünkü kalitesiz ürünler ciltte sorunlar yapar o yüzden seçtiğimiz ürünlere dikkat etmeliyiz.

images (3)
Kış bakımı

Buhar makineleri kullanınız çünkü doğalgaz odaları kurutur. Bu tarz makineler ortama neme kavuşturur geceleri rahat uyumanızı sağlar nem dengesi olduğu için rahat nefes alırsınız.
Lavanta banyosu yapınız cildinizin doğal nem dengesini korur çünkü kışın soğuktan cildimiz kurur lavanta yagı çok rahatlatır küvete ekleyiniz.
Kışın nem dengesi bozulduğu için cildin cilt bakımı hariç maskeler yapınız kil, çamur özellikle kış aylarında yapılması lazım.
En önemlisi kışın bol bol su içicez çünkü vücudun %70 sudur içmediğimiz her bir bardak vücudumuzun başka bir organındaki suyu tüketir o yüzden günde en az 2.5 litre su içicez.

Etiketler:

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
Sevgiden.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 Tüm hakları saklıdır. - Tasarım: umiT istiraki olup tum haklari saklidir.